Days
Everyday
Food
Lunch
Guide
Yes
Hotel Transfer
Yes
Payment
On the Day
Time
09:00 – 17:00

What is included?

A pick up and drop back services by A/C transportations (From/to in-city hotels)
Lunch
Museum entrance fees
Insurance
English Speaking Professional Guide

What is not included?

Drinks
Tips
Personal expenses

What to bring with you?

Comfortable shoes
Warm clothing
Sunglasses
Money for personal expenses

Dolmabahce Palace Interior Visit

İmparatorluk mimarları Garabet ve Nikogos Balyan’ın tasarımı ile 1856 yılında I. Abdülmecid’in isteği üzerine inşa edilmiştir. Boğaz’a yakın bir yerde bulunması, padişahların en sevdiği manzara keyfi yeriydi.

Kurtuluş Savaşı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasından sonra; Parlamento, Dolmabahçe’yi cumhurbaşkanlığı yeri olarak kullanmaya karar verdi.

Atatürk’ün vefatından sonra müzeye dönüştürülmeden önce orada yabancı misafirleri ağırlamak için kalırdı.
Dolmabahçe Sarayı’nı

özel yapan elbette Türkiye’nin iki döneminin karışımıdır: Osmanlı İmparatorluğu’nun ihtişamı, lüksü ve ihtişamı ile modernlik ve zarafet ile yeni, modern Türkiye.

İdari daireler, Tören Salonu ve Harem Harem olmak üzere üç ana bölümden oluşmaktadır.
Toplamda 285 oda, 46 kabul salonu ve galeri, 6 Türk hamamı ve 68 tuvalet bulunmaktadır.
Dolmabahçe Sarayı iç ziyareti ile sarayın önemli kısımları hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaksınız.

Boğaz Köprüsü

Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan İstanbul; İstanbul’un en popüler öğelerinden biri olan Boğaziçi Köprüsü , Türkiye’nin doğusu ile batısını da birbirine bağlıyor.

İstanbul’un ele geçirilmesi gereken savaşların yapıldığı jeopolitik konumunun önemini yansıtıyor.
Aynı zamanda 1973 yılında Boğaziçi’ne yapılan ilk köprüdür.

Tarih ve ulaşımdaki öneminin yanı sıra bir demir parçasının nasıl İstanbul’un güzel simgelerinden biri olabileceğini görebilirsiniz; özellikle geceleri muhteşem şimşekleriyle.
Bir akşam yemeği veya Boğaz gezisi sırasında, muhtemelen Golden Gate Köprüsü’nü andıracak etkili tasarımını görebilirsiniz. Altından geçerken ne kadar küçük olduğunuzu hissedebilir, İstanbul’da, Türkiye’de, hatta dünyada keşfedecek ne çok şey olduğunu düşünebilirsiniz.

Çamlıca Tepesi

Üsküdar ilçesinde 268 metre rakımlı Çamlıca Tepesi denilen İstanbul’un en yüksek tepesi var. Daha önce gelmiş olan hemen hemen tüm konukların dediği gibi Çamlıca Tepesi, Boğaz’a karşı panoramik açısı sayesinde İstanbul’un en güzel manzaralarından birine sahiptir.

Özellikle her türden fotoğrafçı ve ressam için esin kaynağı olan muhteşem bir kaynaktır.
Değilseniz, endişelenmeyin; yine de İstanbul’un en güzel görüntülerinden birinin tadını çıkaracaksınız.


Otlar ve ağaçlarla kaplı olan bu bölgede doğanın ve temiz havanın da tadını çıkarabilirsiniz.
Çimlerin üzerinde otururken Boğaz’ı, Boğaziçi Köprüsü’nün bağlandığı iki kıtayı, Haliç’i, denize yakın önemli binaları ve Marmara Denizi’nde yüzen gemileri izlemek sizi sakin ve mutlu hissettirecek.

Pierre Loti Tepesi ve Teleferik

Bir yazara romanını izlerken esin kaynağı olan bir tepe manzarası hayal edin. Bu, Pierre Loti Hill, Louis Marie Julien Viaud adlı yazar için nimetlere sahipti; ve bu isim aynı zamanda “Pierre Loti Kimdir?” sorusunun da cevabıdır. soru.

Zaman zaman İstanbul’a aşık olup orada (özellikle Eyüp’te) yaşadıktan sonra sık sık Pierre Loti Tepesi’ne gelmeye başlamış ve eserlerinin bir kısmını orada yazmıştır.

Pierre Loti Tepesi’ni ziyaret ettiğinizde Viaud’un bu muazzam aşkının sebebini göreceksiniz; Yine de, bir ipucu olarak, cevabı almak için Boğaz manzarası, doğa, Boğaz’ın panoramik manzarası ve Marmara Denizi gibi bazı ilgili kelimeleri ezberleyebilirsiniz.

Pierre Loti’nin zirvesine ulaşmak için teleferik kullanılıyor;
ve böylesine heyecanlı bir ulaşımın ardından İstanbul’un en güzel manzaralarından birinde Türk kahvenizi yudumluyor olacaksınız.

Haliç ve Boğaz’da Yolculuk

İstanbul’da yapılacaklar arasında belki de en popüler olanı Haliç ve Boğaz’ın dalgalarında seyir yapmaktır. Özellikle İstanbul’a ilk kez gelecek olanlar için yerli veya yabancı turist fark etmeksizin kaçınılmaz bir olaydır.

Gemi yolculuğuna kaydolmayı bu kadar popüler yapan şeyin ne olduğunu merak edebilirsiniz; tabii ki İstanbul’un önemli yerlerini ve yapılarını hiç hareket etmeden görme şansı!

Ayrıca İstanbul’un önemli noktalarına şöyle bir göz gezdirirken, güneşin küçük parçalarını yansıtan dalgaların dalgalarını izlemekten daha rahatlatıcı ne olabilir ki?

Haliç ve Boğaz’da seyir ile ,dinlenebilecek, keşfedebilecek, eğlenebilecek, huzuru bulabilecek, öğrenebilecek ve kaliteli zaman geçirebileceksiniz.

Anadolu Kavağı’nda Durun

Turun son durağında tüm çabalara, yorgunluğa ve beklemeye değecek bir yere ulaşacaksınız. Burası turistik bir balıkçı kasabası olarak Beykoz’da bulunuyor: Anadolu Kavağı.

Anadolu Kavağı’nı bu kadar güzel yapan, küçük tekneler arasında yeşil ve mavi renk skalasının hakim olduğu muhteşem doğal görüntüsüdür.

İstanbul’da hala bir nevi saklı bir güzellik olduğu için temizliğini, doğallığını ve samimiyetini koruyor.

Anadolu Kavağı’nın geçmişinin derin kökleri vardır ve ilginç bir gerçek olarak kasabanın yerel halkı uzun süredir balıkçılıktan para kazanmaya devam etmektedir.


Anadolu Kavağı’nda şehrin en popüler ziyaret noktası olan Yoros Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz;
ve tek cami olarak merkezde yer alan Midilli Ali Reis Camii.

Ayrıca beldede balık ve midye dolma gibi deniz ürünleri yemek de oldukça talep görmektedir.

Share With Your Friends

Reviews About Bosphorus Tour + Dolmabahce Palace & Two Continents

4.88 based on 8 reviews
19 April 2020

The excursion is so called because in one day we can visit both the European and Asian sides of Istanbul. It is certainly very cool to see both parts of the city with its famous mosques, cathedrals and palaces in one day. We visited the Dolmabahce Palace, Camlica Hill and some other places. In addition, went on a boat ride on the Bosphorus and Golden Horn. We can say that the tour is as concentrated as possible, I highly recommend it to everyone.

8 May 2020

Pros;
a rich excursion program, very good, high-quality guide support and a lot of impressions.
Cons;
none.
Thank you, we will contact you again.
Adam & Sophie.

28 May 2020

Here, in the article and in the reviews, almost everything is already written, but I would still like to thank those who are involved in for this excellent organization. Having bought a tour, we received a transfer, all tickets, lunch and, most importantly, a wonderful guide. Thank you very much, I recommend buying.

30 August 2020

The uniqueness of Istanbul lies in the fact that it is located simultaneously on two continents. The tour that we were offered on this site assumed that we would be able to visit the most interesting and inaccessible places of Istanbul in one day. At first we doubted whether to buy such a tour or not, we thought that it would be a trip, as they say, “at a gallop across Europe,” but our doubts were in vain. The tour is built in such a way that you don’t get tired and all the symbols of the city DO NOT mix up in your head, as it is usually the case. Of course it still depends on the guide. The guide willingly answered questions. He told us very interesting stories, it was pleasant to listen to, I even wanted to read a story on my arrival to home, and on my next visit to get to know the culture of Turkey better. Which is what I plan to do in the future.

9 September 2020

I liked the excursion very much, thank you. At first, I doubted whether to buy or not. Therefore, we decided to write a review that everything went well and it was very interesting. Thanks!

11 September 2020

On this page, I would like to thank the guide who gave us a great excursion full of various interesting facts. I learned a lot of new things. Many thanks to him. And also I want to thank the guys from this travel agency, who have chosen this excursion for me and were very friendly in our communication. Thanks everyone, I recommend this tour.

13 October 2020

For those who are tired of looking for a guide, choosing between them and other boring activities, I recommend that you buy this excursion and just enjoy your trip. I just did that. The entire tour is conducted in English. We were shown nearly all the famous attractions of this amazing city, including the Bosphorus cruise. I liked it very much.

3 November 2020

A very rich and interesting program. Well organized. Guide named Ali is professional. Describes in an interesting, detailed and humorous manner. Thanks everyone. We will recommend you to my friends.

Leave a Review

Rating